HİKAYEMİZ

Yıllar içinde kazandığımız birikimi gençlerimize aktarıyoruz.

“En güzel öğüt , örnek olmaktır”

Malcolm X

BİZ KİMİZ?

Biz öğrenmeyi tutku haline getirmiş, hayat başarısının sadece ders çalışmak ile değil çok yönlü gelişimle sağlanacağına inanan bir aileyiz. Üniversite öğrenimine devam eden genç arkadaşlarımızın heyecan ve enerjisi ile, alanında duayen olmuş profesyonel eğitimci, psikolog ve öğretmenlerimizin deneyimini birleştiriyoruz. Kendi eğitim öğretim hayatımızda ve hayatında dokunduğumuz binlerce öğrencide gördüğümüz eksiklikleri kapatmak en büyük amacımız. Daha iyi bir gelecek, daha mutlu nesiller ve daha başarılı bireyler yaratmak için el ele verdik.

Gençlerimizin giderek yalnızlaştığı ve teknolojiye esir olarak insani ilişkilerinin zayıfladığı bu dönemde biz birebir ilişkiler üzerinden yürüyen sosyal bir model yarattık. Youtube videolarından takip ettikleri fenomenler ve televizyonda karşılaştıkları ünlülere alternatif olarak kendilerine "Rol model" alabilecekleri kişiler olmak istiyoruz. Çalışmanın da "havalı" olabileceğini, zorlukların aşılabileceğini ve bilginin neden en değerli şey olduğunu kendi hayatımızdan örneklerle göstermek istiyoruz.

NASIL BAŞLADI?

İstanbul Lisesi, Galatasaray ve Robert Kolej gibi Türkiye'nin ileri gelen liselerinden mezun olup, Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenimimize devam ederken bizi en çok etkileyen şey öğrencilerin birbirlerinden ne kadar çok öğrendikleri oldu. Derslerde öğrendiklerimizin yanı sıra katıldığımız etkinliklerde, girdiğimiz kulüplerde ve gittiğimiz gezilerde öğrenmenin devam ettiğini fark ettik. Derslerin yanı sıra kültürel birikimin, sanatsal okur-yazarlığın ve çevreye duyarlı birey olmanın önemini kavradık.

Bu tür okullarda bir dersten öğreniyorsanız, bir de yanınızdaki arkadaşınızdan öğrenirsiniz. Özellikle bizim geçtiğimiz yollardan geçmiş, bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmiş daha deneyimli arkadaşlarımızla tanıştığımızda bu etkinin büyüklüğünü fark ettik. Vizyonumuz gelişti, hayallerimiz büyüdü ve sorunlarımız bize daha küçük göründü. Onlar yaptıysa biz de yaparız diyerek kendi sınırlarımızı aştık. "Rol Model" etkisi olarak tanımladığımız bu süreci sistematik bir hale getirerek daha fazla bireye ulaşmak ve onlara da bu deneyimi yaşatmak için ise ProBro Akademi'yi kurduk.

EKİBİMİZ

Eğitimde fark yaratmak isteyen tutkulu bir ekibiz.

SÜPERVİZYON
Sabri Yurdakul

Dr. Sabri Yurdakul

PSİKYATRİST & PSİKOTERAPİST
Yudum_Akyil

Yar. Doç. Yudum Akyıl

KLİNİK PSİKOLOG & AKADEMİSYEN
Mürüvvet adalı

Mürüvvet Adalı Uygun

EĞİTİM DANIŞMANI

GELİŞTİRME

12373308_10153799906474660_1807720516556900796_n

Tunç Deha Uluç

AAEAAQAAAAAAAA3hAAAAJDFjYmNkYjJjLThiNjAtNGUyMS1hYjNiLTlkZGMzYTI1ZGRjMg

Onur Yılmaz

Ekran Resmi 2017-07-26 00.31.21

Eray Tufan